Implantų baimė - kaip tą baimę išsklaidyti?

Šiomis dienomis, kai paroje per mažai valandų, o ir darbų susikaupę tris mėnesius į priekį, paprastas žmogus vis mažiau pagalvoja apie savo sveikatą. Dažnas tiesiog atideda reguliarius apsilankymus pas odontologą vėlesniam laikui, nes atrodo juk nieko blogo nenutiks per tą laiką… Deja tokie atidėliojimai gali ne tik pabloginti gyvenimo kokybę bet ir nemenkai paploninti piniginę… Bet ką daryti, jeigu uždelsus apsilankyti pas odontologą vienintelis sprendimas yra dantų implantai? Laiko neatsuksi, o baimė išgirdus “dantų implantas” yra tokia didelė jog norisi vėl atidėti apsilankymą pas odontologą?

Todėl paprašėme Žalgirio klinikoje dirbančios burnos chirurgės Rūtos Rastenienės atsakyti į klausimus susijusius su dantų implantais ir jų baimėmis.

PRIEŠ IMPLANTACIJĄ:

Kodėl yra svarbus patikimas implantų gamintojas, turintis ilgalaikę patirtį ir moksliniais tyrimais pagrįstus ilgalaikius rezultatus? Kas gali nutikti pasirinkus rinkos naujoką žadantį gerą kainos ir kokybės santykį, bet neturintį ilgalaikių klinikinių įrodymų?

Implantacija, tai metodas sukurtas atkurti prarastus dantis. Implantas yra į žandikaulio kaulą sriegiamas medicininis prietaisas, tikintis, kad jis suaugs su aplinkiniais audiniais, jų nedirgins ir taps organizmo dalimi. Implantams taikomi aukšti kokybės reikalavimai, jie turi būti biologiškai suderinami, pagaminti iš aukštos kokybės medžiagų, turėti specialų padengimą, nesukelti audinių dirginimo bei atlaikyti didžiules kramtymo jėgas. Implantų gamintojas pirmiausia implantus išbando laboratorijose, atliekami klinikiniai tyrimai, vėliau vykdomi ilgalaikiai stebėjimai ir analizės, tam, kad galutinis vartotojas gautų geriausią rezultatą. Patikimas implantų gamintojas savo tiekiamus produktus būna išbandęs ne tik laboratorijose, bet ir ilgalaikėje klinikinėje praktikoje, o jų saugumas ir veiksmingumas yra įrodytas moksliniais tyrimais. Patikimas implantų gamintojas turi ilgalaikę darbo patirtį, gali užtikrinti implantų ir protezavimo detalių tiekimą visame pasaulyje, bei garantuoti, kad gydytojui ir jo pacientui bus užtikrintas visapusiškas aptarnavimas.

Kiek metų implantai išsilaiko burnoje?

Kokybiškai įsriegti ir gerai prižiūrimi dantų implantai burnoje tarnauja ilgai, mokslinėje literatūroje aprašomi iki šiol tarnaujantys implantai, kurie buvo įsriegti 1965, kai šis gydymo metodas pirmą kartą buvo pritaikytas klinikinėje praktikoje.

Ar implantacija yra vienos dienos procedūra? Jei ne, ar aš liksiu be dantų iki kitos procedūros?

Viskas priklauso nuo klinikinės situacijos, kuri kiekvienam pacientui yra individuali. Implantavimas dažniausiai yra vienos valandos procedūra. O dantų atkūrimas gali užtrukti šiek tiek ilgiau. Kiekvienam pacientui yra pasiūlomas individualus sprendimas, šiuolaikiniai metodai leidžia nelikti be dantų nei vienai dienai.

Įvyko trauma, iškrito dantis su šaknimi… Ką reiktų daryti, kad nepakenkit sau ir tuo pačiu ar galima dar išsaugoti dantį?

Įvykus nelaimingam atsitikimui, traumai jei dantis yra išmuštas pilnai su šaknimi reikėtų kuo skubiau dantį įstatyti atgal. Jei tokios galimybės nėra, tokiu būdu dantį reikėtų laikyti seilėse (geriausia burnoje už lūpos) ir nedelsiant vykti į artimiausią gydymo įstaigą, kuri teikia skubią pagalbą. Danties išsaugojimui labai svarbus laikas kurį dantis yra ne burnoje, kuo jis ilgesnis, tuo blogesnė prognozė ir didesnė rizika dantį prarasti.

Kodėl rekomenduotumėte Dentsply implantus savo pacientams?

Densply įmonė, tai dantų implantų gamintoja, kuri jau labai ilgą laiką gamina preciziškus, aukštos kokybės implantus, kurių gerosios savybės, ilgalaikiškumas ir klinikinis veiksmingumas įrodytas ilgalaikiais moksliniais ir klinikiniais tyrimais.

IMPLANTACIJOS METU:

Ar tai skausminga procedūra? Ar man bus suleisti nuskausminamieji?

Implantacija visiškai neskausminga, kaip ir bet kuri kita chirurginė intervencija burnoje ji atliekama gerai nuskausminus, todėl procedūros metu pacientai nejaučia jokio skausmo.

Ar bus matomas patinimas ar kitaip išoriškai matysis jog buvo daryta implantacija?

Po implantacijos, kaip ir po bet kokios chirurginės intervencijos, galimas nežymus patinimas, kartais gali pasirodyti mėlynė, būna nedidelis pooperacinis maudimas, viskas priklauso nuo klinikinės situacijos ir gydymo apimties, sriegiant vieną implantą nemalonių pojūčių praktiškai nebūna arba jie būna labai nežymūs. Kiekvienas organizmas yra individualus, todėl numatyti kokia bus jo reakcija galima tik po išsamaus asmeninio ištyrimo. Apie numatomą procedūrą ir pooperacinę eigą smulkiai papasakos implantuojantis gydytojas įvertinęs individualią klinikinę situaciją, bendrą sveikatos būklę ir kitus faktorius, kurie gali turėti įtakos būsimai savijautai.

PO IMPLANTACIJOS:

Kokios galimos komplikacijos po implantacijos?

Po implantacijos, kaip ir po be kurios chirurginės intervencijos galimas nežymus tinimas, gali pasirodyti mėlynė, būna nedidelis pooperacinis maudimas. Kiekvienas organizmas individualus, todėl apie jam būdingas ar galimas komplikacijas gali papasakoti gydytojas išsamiai įvertinęs bendrą paciento sveikatos būklę, klinikinę situaciją ir numatomos procedūros apimtį.

Kaip prižūrėti dantukus, po implantacijos? Ko reiktų vengti?

Po implantacijos rekomenduojamas minkštas lengvas maistas, rekomenduojama kramtyti priešinga nei operuota puse. Svarbi kruopšti burnos higiena, dantų valymas minkštu šepetėliu, skalavimai antiseptiniu tirpalu. Pirmą savaitę rekomenduojama vengti aktyvaus fizinio krūvio, pirties, nevalgyti labai kieto maisto.
Kada bus galima sakyti jog implantai visiškai prigijo ir nebereikės lankytis pas gydytoją patikroms?
Implanto prigijimas vertinamas praėjus trims- keturiems mėnesiams po procedūros. Tuomet atliekama kontrolinė rentgeno nuotrauka, vertinamas implanto stabilumas. Pas gydytoją patikroms reikia lankytis kartą per metus, atlikti profesionalią higieną ir rentgeno kontrolę, tokiu būdu laiku pastebimos bet kokios atsiradusios problemos ir įmanoma užkirsti kelią visoms galimoms komplikacijoms.

TOP