Dažniausiai užduodami klausimai

Dantų implantai buvo pradėti naudoti daugiau nei prieš 40 metų. Per šį laikotarpį nebuvo atrasta jokių alerginių reakcijų titaniniams implantams. Titanas neturi jokių alerginių komponentų ir organizmo reakcija į jį yra visiškai neutrali. Vainikėliams ir tiltams gaminti dažniausiai naudojama keramika – ši medžiaga yra pripažinta kaip tinkamiausia. Alergijos rizika metalams ir plastikui gali būti skirtina kiekvienam pacientui, todėl Jūsų odontologas patars, kokia medžiaga tinkamiausia Jūsų atveju.

Ne. Vietinės nejautros visiškai pakanka, kad Jūs nejaustumėte jokio skausmo. Per implantaciją jausite vibraciją, bet ne skausmą. Dauguma pacientų implantacijos procedūrą palygina su eiliniu dantų ėduonies gydymu, kurio metu taip pat būna taikoma vietinė nejautra. Jei Jūs vis dėlto norite bendrosios nejautros, odontologas būtinai turėtų Jums paaiškinti visas sąlygas.

Jei gijimo procesas vyksta normaliai, implantai visiškai įauga į kaulą maždaug po 6 mėnesių viršutiniame ir 3 mėnesių apatiniame žandikaulyje. Tuomet jau gali būti pritvirtinti naujieji vainikėliai. Odontologas atsuka implanto dengiamąjį varžtą ir prisuka gijimo galvutę. Taip suformuojamos dantenos. Šiuo etapu nuimami atpaudai, pagal kuriuos dantų technikai pagamina danties protezą. Tuomet, kai įsitikinama dėl formos ir spalvos precizikos, naujasis dantis pritvirtinamas prie implantų.

Ne. Jei Jūs jau turėjote išimamąjį protezą prieš implantaciją, jis bus šiek tiek pakoreguotas, kad galėtumėte toliau jį naudoti. Jei Jūs anksčiau nenešiojote protezų, Jums gali būti uždėtas laikinas dantis. Kai kuriais atvejais jis gali būti uždedamas iškart ant implanto. Galima rasti geriausią sprendimą sudėtingose situacijose, svarbiausia, kad dantys atrodytų natūraliai ir nesiskirtų nuo Jūsų tikrų dantų.

Tai priklauso nuo dantų būklės ir situacijos. Paprastai pakanka vieno apsilankymo, per kurį odontologas galės atsakyti į Jūsų klausimus. Kitas apsilankymas skiriamas tyrimams, kuriuos reikia atlikti, kad būtų galima sudaryti gydymo planą. Implantai dažniausiai įsriegiami vienos procedūros metu. Odontologas padaro nedidelį pjūvį dantenose ir įsriegia implantą. Po poros dienų patikrinkite žaizdą ir įsitikinkite, kad gijimo procesas vyksta sklandžiai. Po dešimties dienų siūlai pašalinami. Visiško implanto prigijimo prie kaulo galima laukti ir be papildomų apsilankymų pas odontologą.

Odontologas gali kelioms dienoms suteikti Jums nedarbingumo pažymą. Tačiau dažniausiai jau kitą dieną po operacijos pacientai jau gali tęsti įprastą gyvenimą ir grįžti į darbą.

Taip, tačiau Jūsų liga turėtų būti gerai kontroliuojama. Nekontroliuojamas arba negydomas diabetas gali netiesiogiai paveikti gijimo procesą. Jei esama abejonių, odontologas turėtų pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.

Taip, implantai yra saugūs ir negali sužaloti paciento, todėl implantacija daugeliu atvejų atliekama vienos procedūros metu.

„DENTSPLY“ sistemos dantų implantai „ANKYLOS“ ir „XIVE“ gaminami iš gryno chirurginio titano. Ši medžiaga yra patikrinta ir išbandyta, 99 % visų dantų implantų sistemų yra pagamintos būtent iš gryno titano. Titanas veiksmingai integruojasi į kaulą, yra stabilus ir nesukelia alerginių reakcijų. Chirurginio titano teigiamos ypatybės praverčia ne tik implantuojant dantis, bet ir kitose medicinos srityse, pavyzdžiui, protezuojant sąnarius. Pilka titano spalva nėra trūkumas, nes tiek implantas, tiek natūralios dantų šaknys visiškai panirusios į žandikaulį ir yra nematomos. Jau kelerius metus yra gaminami ir cirkonio implantai. Pirmoji aliuminio keramika nebuvo pakankamai stipri, kad galėtų rimtai konkuruoti su titanu. Šie cirkonio implantai yra pagaminti iš ypač stabilios cirkonio oksido keramikos, tačiau vis dar yra atliekami bandymai dėl šios medžiagos galimybių. Titaniniai implantai, palyginti su kitų medžiagų implantais, vis dar yra aukso vertės.

Gydymo pradžioje odontologas pateiks Jums bendrą sąmatą ir tikslią informaciją dėl visų išlaidų. Kaina priklausys nuo implantų skaičiaus ir gydymo sudėtingumo.

Gijimo proceso pabaigoje tinkamai įsriegtas implantas daugelyje situacijų bus patvaresnis, palyginti su natūralia danties šaknimi. Nuosekli burnos higiena padės išlaikyti Jūsų dantenas sveikas, leis išvengti skausmo ir patinimo. Tinkamai prižiūrimi implantai gali tarnauti visą gyvenimą.

Jei žandikaulis ilgą laiką buvo be danties ir neturėjo natūralios kramtomosios apkrovos, kaulas palaipsniui atrofuojasi. Šis procesas panašus į raumenų atrofiją – jei raumenys nėra naudojami ilgą laiką, jie taip pat atrofuojasi. Kaului taip pat gali pakenkti tam tikros bakterijos. Ši liga vadinama periodontitu – periodonto uždegimu. Jei kaulas susilpnėjęs ar sunykęs, odontologas rekomenduos priauginti kaulą. Kaulinis audinys atkuriamas panaudojant nuosavą paciento kaulą ir kaulo pakaitalą. Laikui einant, suaugdamas su natūraliu paciento kaulu, kaulo pakaitalas virsta stipria kauline medžiaga.  Naudojant šį metodą, vyksta kaulo regeneracija ir žandikaulis paruošiamas dantų implantacijai ir protezavimui. Netekus dantų viršutiniame žandikaulyje, vyksta kaulo tirpimas iš viršaus. Norint atlikti dantų implantaciją – atliekama sinuso dugno pakėlimo operacija. Jos tikslas yra pakelti sinuso gleivinę ir priauginti pakankamai kaulo, kad būtų galima įsriegti implantą. Danties implantas gali būti įsriegtas tos pačios operacijos metu.

Dauguma vainikėlių ir tiltų gaminami iš metalo ar metalų lydinio, dengiami keramika, kurios spalva atitinka natūralią dantų spalvą. Siekiant užtikrinti aukščiausio lygio estetiką, naudojamas porcelianas. Cirkonio oksido keramika išsiskiria ypatingu tvirtumu, todėl yra tinkama protezams, tvirtinamiems ant implanto, gaminti. Ši medžiaga tinka atskirų vainikėlių ir tiltų gamybai, be to, kaip ir natūralaus danties emalis, atspindi šviesą. Tai reiškia, kad protezas yra visiškai identiškas natūraliems dantims.

Privalote turėti pakankamai žinių prieš konsultaciją. Šioje svetainėje rasite atsakymus į svarbius klausimus ir pagrindinę informaciją, kurią turėtumėte žinoti. Išnaudokite konsultaciją – pasiruoškite Jums svarbių klausimų ir nepamiršite jų išsiaiškinti. Būtinai informuokite savo odontologą apie ligas, kuriomis sergate, ir vartojamus vaistus.

Kaip ir bet kuris kitas produktas, implantai gali būti aukštos ir žemos kokybės. Visada pasitarkite su savo odontologu apie naudojamas implantų sistemas, jų ypatybes. Pasiteiraukite apie ilgalaikę patirtį, apie galimybę pakeisti protezų komponentus ateityje, jei iškiltų toks poreikis.

DENTSPLY“ dantų implantų sistema – tai vokiečių produktai, kurių dizainas yra grindžiamas dešimtmečių tyrimais, vis dar plėtojamomis studijomis ir klinikine patirtimi. Šie implantai gaminami precizišku tikslumu. Nuo žaliavų pirkimo visos gamybos grandinėje yra taikomi itin griežtos kokybės standartai. Sistemų asortimentą sudaro skirtingų dydžių ir ilgių implantai, kad odontologas galėtų pasirinkti patį tinkamiausią konkrečiu atveju. Visi implantai gaminami iš gryno chirurginio titano ir turi unikalų mikrostruktūrinį paviršių, kuris aktyviai skatina kaulo prigijimo procesą. Su gerai išvystytomis paviršiaus ypatybių galimybėmis, kaulinės ląstelės prigyja tiesiai ant implanto, taip sukurdamos naują kaulą. „DENTSPLY“ implantai suteikia geriausias sąlygas optimaliam gydymui. „ANKYLOS“ ir „XIVE“ sistemos siūlo ypač aukštą estetinį sprendimą įvairiose situacijose. Jei vis dėlto dantų protezą, tvirtinamą ant „DENTSPLY“ implantų, kada nors reikėtų pakeisti, galite būti tikri, kad net ir po kelerių metų galėsite gauti visus reikiamus komponentus, nesvarbu, kurioje pasaulio šalyje būtumėte.

Ne, nesijaudinkite dėl to! Dantų implantai nėra magnetiniai, be to, jie yra per maži, kad sukeltų detektoriaus reakciją. Jei vis dėlto detektorius sureaguotų, Jūs turėsite implanto sertifikatą ir greitai išspręsite šią problemą.

Sąveika su tam tikrais vaistais galima. Pavyzdžiui, kortizonas gali pakeisti medžiagų apykaitą ir organizmo imuninę sistemą ir taip sukelti gydymo problemų. Antikoaguliantai gali sukelti rimtą kraujavimą implantacijos metu. Jeigu Jūs reguliariai vartojate kokius nors vaistus, būtinai aptarkite tai su savo odontologu.

Tradicinius protezus nakčiai reikia išsiimti iš burnos, nes miegant jie gali iškristi, blokuoti gerklę ir kvėpavimo takus. Prie implanto pritvirtintas protezas be jokių rūpesčių gali būti paliktas burnoje per naktį. Jūsų gydytojas papasakos apie tai. Nepamirškite pasiteirauti!

Nepriklausomai nuo to, ar turite vainikėlį, ar tiltą, ar visų dantų protezus, Jūs galite valgyti, kramtyti, kalbėti ir juoktis, kaip tai darėte anksčiau, kai turėjote tikruosius dantis. Protezai tvirtai fiksuojami prie implantų, todėl būsite saugūs.

Taip, protezai bet kuriuo metu gali būti pakeisti ar modifikuoti. „DENTSPLY“ dantų implantų protezas gali būti lengvai pakeistas į kelių dantų protezus net ir po daugelio metų.

Jei turima plokštelė optimaliai apkrauna žandikaulį ir gerai atlieka kramtymo funkciją, tuomet galima tvirtinti prie implantų. Pasiteiraukite savo odontologo, jis, įvertinęs situaciją, rekomenduos Jums geriausią sprendimą.

Jeigu dantis turi būti pašalintas, pavyzdžiui, dėl infekcijos, jis gali būti pakeistas papildomu implantu be jokių sunkumų. Tuomet protezo konstrukcija bus atitinkamai pakoreguota.

Implantacija – nedidelė chirurginė procedūra. Komplikacijos, tokios kaip nervų ar kraujagyslių traumos, žinoma, įmanomos. Tačiau, atsižvelgiant į šiandienos diagnostikos ir gydymo pažangą, komplikacijų tikimybė yra labai maža. Jei implantacija atliekama kvalifikuoto specialisto, rizika tėra šiek tiek didesnė nei raunant dantį. Deja, bet ir visiškai prigijusio implanto atmetimo tikimybė yra galima. Tokiais atvejais kaulas, kuriame įsriegtas implantas, gali būti nepakankamai stiprus, kad atlaikytų apkrovą, ir implantas išimamas pritaikant vietinę anesteziją. Daugeliu atvejų kitas implantas įsriegiamas įprastine tvarka.

Anksti aptikta bakterinė infekcija paprastai sėkmingai išgydoma. Jei pas odontologą lankotės reguliariai, kruopščiai prižiūrite dantis, mažai tikėtina, kad infekcija pasitaikys.

Pirmas dienas po implantacijos dantenos gali būti jautrios. Veidas kurį laiką gali būti patinęs ir sukelti diskomfortą. Tačiau daugumai pacientų jau kitą dieną nebereikia skausmą malšinančių vaistų ir jie gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Ne. Implantai nesukelia elektromagnetinio poveikio. Jie jokiu būdu negali turėti įtakos Jūsų širdies stimuliatoriaus veiklai.

Odontologai dažnai balina dantis. Nepatrauklūs kandžiai gali būti padengiami keraminėmis plokštelėmis. Pasiteiraukite savo gydytojo, jis gali pasiūlyti, kaip išspręsti bet kokią problemą.

Tikrai ne. Jei Jūs sergate rimtomis širdies ir kraujagyslių ligomis, sunkiu inkstų sutrikimu, turite didesnį polinkį kraujuoti arba Jūsų imuninė sistema susilpnėjusi, privalote informuoti odontologą. Kai kuriais atvejais nepageidaujamos reakcijos gali paveikti gijimo procesą, todėl Jūsų odontologas turi sužinoti apie vartojamus vaistus ir ligas jau per pirmąją konsultaciją. Gydytojas įvertins Jūsų sveikatos būklę ir, atsižvelgdamas į galimybes, rekomenduos geriausią gydymą.

Rūkymas sukelia grėsmę ilgalaikiam ir sėkmingam implanto funkcionavimui. Aptarkite su savo odontologu, jis galės įvertinti riziką Jūsų atveju.

Implantas nesukelia jokių problemų sportuojant, tačiau jei ketinate aktyviai sportuoti iškart po implantacijos, odontologas rekomenduos Jums kelias dienas poilsio, kad būtų užkirstas kelias galimiems gijimo proceso sutrikimams.

Trumpai tariant – ne. Priimkite implantus kaip savo kūno dalį. Galite kalbėti, valgyti, juoktis ir gyventi taip, lyg nieko nebūtų atsitikę. Nėra jokio skirtumo tarp implanto ir Jūsų natūralių dantų.

Nepajausite jokio skirtumo nuo natūralių dantų.

Taip, šiandien tai įmanoma. Implantas įsriegiamas į šviežią žaizdą iškart išrovus dantį. Procedūra vadinama momentine implantacija (nereikėtų painioti su momentiniu implanto apkrovimu).

Įprastai po dantų implanto įsriegimo, implantas paliekamas gyti. Po implantacijos yra galimybė uždėti laikiną danties karūnėlę, kuri uždengia trūkstamą danties skylę implanto gijimo periodu, kol implantas bus pasiruošęs galutiniam protezavimui. Tačiau, jei Jūsų odontologas nustato, kad kaulo būklė yra tinkama, galimas „momentinis apkrovimas“. Tai reiškia, kad aukštos kokybės laikinas protezas yra uždedamas iškart įsriegus implantą. Pacientas gauna implantą ir atkurtą dantį tos pačios procedūros metu. Pasiteiraukite odontologo apie šią galimybę.

Kaulas turėtų būti visiškai susiformavęs. Galima daryti prielaidą, kad kaulų augimas baigiasi sulaukus maždaug 18 metų. Merginos paprastai auga greičiau. Jei abejojate, kaulų būklę galima patikrinti peršviečiant riešo kaulus.

Niekada ne vėlu pagerinti savo gyvenimo kokybę pasirenkant implantus. Gydymo pavojus yra toks mažas, kad implantai gali būti įsriegiami 70, 80 ir net 90 metų amžiaus pacientams. Amžiaus apribojimų nėra.

Dantų implantai yra panašūs į natūralius dantis ir gali būti valomi taip kaip jie – dantų pasta ir šepetėliu, taip pat ir elektriniu šepetėliu. Valant implantus ypač svarbūs tarpdančiai ir dantenų perėjimai. Bakterijos puola dantenas šiose srityse ir gali paveikti vietas apie implantą. To galima išvengti naudojant dantų siūlą ar mažą tarpdančių šepetėlį. Jūsų dantų gydytojas parodys, kaip šias priemones naudoti, dantų higienistas reguliariai atliks profesionalų dantų valymą, pavyzdžiui, kas tris mėnesius.

TOP