Esminiai dalykai sėkmingam implanto prigijimui

Dantų implantai yra patikimas sprendimas netekus danties – implantavimo procedūros padeda milijonui žmonių šypsotis, juoktis ir vėl kramtyti be jokio vargo. Bet kai kalbame apie sėkmingus ir saugius implantavimo rezultatus, reikia nepamiršti jog esminis principas yra turėti pakankamai stabilaus kaulo implantui.
Todėl prieš implantavimo procedūrą jūsų odontologas atliks matavimus, kad įsitikintų jog jūsų žandikaulio kaulo pakaks implanto įsriegimui. Po visų matavimų jūsų odontologas nuspręs ar reikalingas papildomas kaulo priauginimas, jog kompensuotų trūkstamą kaulą tiek horizontaliai, tiek vertikaliai, ar ne.

Kas yra kaulo transplantantas?

Yra keletas skirtingų medžiagų, kurios yra naudojamos implantavimo procedūroje kaulo priauginimui:

• Išpjaunamas kaulo blokelis iš burnos ertmės, klubo ar kaukolės.
• Surenkamos kaulo drožlės iš defekto vietos burnos ertmėje.
• Naudojamas kaulo pakaitalo produktas.
• Atauginamas kaulas naudojant apsaugančią kolageno membraną.
• Naudojama visų aukščiau išvardintų būdų kombinacija.

Kada ir kaip yra sukuriamas kaulas?

Yra keletas būdų, kuriuos galima pasirinkti kaulo augmentacijos procedūroje:

• Lengvas ir mažiau skausmo sukeliantis („Easy and less invasive“): kaulo surinkimas vos tik ištraukus dantį. Implanto įsriegimas po kelių mėnesių.
• Greitas ir saugus („Fast and safe“): implantas yra įsriegiamas iš karto po danties ištraukimo ir stabilizuojamas pridedant kaulo drožlių aplink įsriegtą implantą.
• Lankstus sprendimas („Flexible solution“): išrauto danties vieta yra paliekama gijimui. Implanto įsriegimas paliekamas vėlesniam laikui. Kaulo surinkimas yra atliekamas per implantavimo procedūrą.
• Pirmiausia sukuriamas pagrindas („Building a base first“): Kaulo surinkimas yra atliekamas prieš implantavimo procedūrą, tam kad padidintų aukštį, plotį ir pagerintų kaulo kokybę. Implantas įsriegiamas po kelių mėnesių.

Kodėl yra svarbu turėti sveikas dantenas?

Sveikos dantenos yra svarbu ne tik sėkmingam implantavimui, bet ir estetikai. Vienas faktorius yra dantenų storumas, kitas - atsparumo kokybė.

Įsitempusios dantenos saugo tarpą tarp implanto, dantenų, kaulo – nuo bakterijų susidarymo. Įsitempusios dantenos suformuoja žiedo formos apsaugą aplink implanto „kaklą“ – kitaip nei laisva gleivinė, kuri yra šalia lūpų ir žando dalyje.

Dantenų storumas neleidžia trauktis kaului, kuris yra po dantenomis, todėl kaulas išlieka stabilus. Taip pat prisideda prie estetikos – užtikrina jog implantas nebus matomas per dantenas, ir kad dantenos bus gražios formos. Tam, kad išvengti estetinių ir funkcinių problemų, dantenos gali būti stabilizuojamos prieš arba per implantavimo procedūrą.

Kas sukelia kaulo tirpimą aplink dantų implantus?

Taip pat kaip ir infekcijos galinčios sukelti burnos ligas, tokias kaip periodontitą ar dantenų uždegimą, taip ir bakterijos gali sukurti bioplėvelę ant implanto sriegio. Dėl to atsiranda dantenų uždegimas aplink implantą, kitaip žinomas kaip periimplantitas. Tai gali vesti link kaulo tirpimo aplink danties implantą ir galiausiai baigtis danties implanto atmetimu-iškritimu.

Periimplantitas yra kitoks dantenų uždegimas, kodėl?

Dėl to jog implantas yra įsriegiamas tiesiai į kaulą, o natūralus dantis yra apsuptas skaidulom, kurios saugo dantį nuo bakterijų. Infekcija aplink danties implantą naikina kaulą greičiau nei infekcija aplink natūralų dantį.

Danties implantas paveiktas periimplantito gali pasidaryti laisvas, todėl labai svarbu gydyti infekciją kuo greičiau. Toks gydymas reikalauja dantenų atidengimo ir paviršiaus nuvalymo. Po šios valymo procedūros yra geriausia naudoti papildomas kaulo drožles, kad skatinti esamo kaulo stabilumą.

TOP